Test Time: 11am To 12:30pm
Mode: Online in English and Marathi Language
Selection: There Shall be two Rounds of Interview after PreScreening Test.
District |
Sr . No |
Applicant Candidate Name |
Pre-Screening Test Date |
Solapur |
1 |
Abhijit Dilip Patil |
Saturday 3rd April 2021 Online |
2 |
Somnath Mahadev Ballal |
||
3 |
Ramesh Degalmaddi |
||
4 |
Sandhya Nagnath Shinde |
||
5 |
Shashikant Bapurao Tadwalkar |
||
6 |
Santosh Bamane |
||
7 |
Shubham Anant Sale |
||
8 |
Vikas Namdev Chavan |
||
Sangli |
1 |
Sandesh Kabir Waghmare |
Monday 5th April 2021 Online |
2 |
Abhishek Pradip Patil |
||
3 |
Alok Jamba Mohite |
||
Satara |
1 |
Rajesh Krishna Shirke |
Wednesday 7th April 2021 Online |
2 |
Pranali Prakash Yerunkar |
||
3 |
Atulkumar Laxman Navghane |
||
Kolhapur |
1 |
Suchita Raju Pol |
Thursday 8th April 2021 Online |
2 |
Rohit Madhukar Patil |
||
Sindhudurg |
1 |
Shivram Jaydev Gawas |
Saturday 10th April 2021 Online |
2 |
Rishikesh Mangesh Sawant |
||
3 |
Prakash Dhaku Kirloskar |
||
4 |
Rahul Gopal Kadam |
||
Ratnagiri |
1 |
Viraj Dipak Kshirsagar |
Monday 12th April 2021 Online |
2 |
Tejasvi Sanjay Haldankar |
||
Ahemadnagar |
1 |
Pravin Sinare |
Wednesday 14th April 2021 Online |
Beed |
1 |
Ashwinkumar Pandhari Rathod |
Thursday 15th April 2021 Online |
2 |
Archana Vishnu Umap |
||
3 |
Inamdar Mohsin |
||
4 |
Audumbar Balasaheb Paul |
||
5 |
Datta Sukhdev Kirjat |
||
6 |
Saurabh Pramod Mhaske |
||
7 |
Ganesh Mahadu Awad |
||
8 |
Shahir Shahadev Pejgude |
||
9 |
Choteram Mohan Veer |
||
10 |
Sachin Laxman Salve |
||
Osmanabad |
1 |
Nandkumar Madhukar Mane |
Friday 16Th April 2021 Online |
2 |
Vishal Bhagvat Kadam |
||
Parbhani |
1 |
Virbhadra Bhagwan Deshmukh |
Saturday 17th April 2021 Online |
2 |
Mahesh Sanjay Pawar |
||
3 |
Pathan Gaffar Abrar |
||
4 |
Shaikh Faheem Shaikh Nayeem |
||
Hingoli |
1 |
Saurabh Jamankumar Sharma |
Sunday 18th April 2021 Online |
2 |
Saddam Sattarmiya Deshmukh |
||
Jalna |
1 |
Sachin Kaduba Bhojane |
Monday 19Th April 2021 Online |
2 |
Sunil Ramakant Kulkarni |
||
3 |
Onkar Vaijanath Tanpure |
||
Aurangabad |
1 |
Yogesh Kailas Admane |
Tuesday 20th April 2021 Online |
2 |
Deepak Upendra Kalalekar |
||
3 |
Vaishali Raghunath Chaudhari |
||
Nashik |
1 |
Suraj Arun Gahide |
Wednesday 21st April 2021 |
Pune |
1 |
Rashtrapal Kabir Waghmare |
Sunday 25Th April 2021 Online |
2 |
Swati Rashtrapal Waghmare |
||
3 |
Shankar Muktaji Wadgaonkar |
||
Thane |
1 |
Mahesh Subhash Dongare |
Monday 26th April 2021 Online |
Dhule |
2 |
Harshal Dagaji Patil |
Tuesday 27th April 2021 Online |
Jalgaon |
1 |
Chudaman Mangu Rathod |
Wednesday 28th April 2021 Online |
2 |
Swapnil Onkar Shinde |
||
3 |
Suraj Prabhakar Pardeshi |
||
4 |
Manoj Nana Patil |
||
Buldhana |
1 |
Nilesh Tejrao Avadhut |
Thursday 29th April 2021 Online |
2 |
Akash Ramling Pasarkar |
||
Akola |
1 |
Shekh Sameer Shekh Mahbub |
Friday 30th April 2021 Online |
Amravati |
1 |
Prakash Wamanrao Ghayar |
Sunday 2nd May 2021 Online |
2 |
Ankush Sudhakar Deshmukh |
||
3 |
Vaishnav Sudam Kene |
||
Gadchiroli |
1 |
Harish Sadaram Bawanthade |
Monday 3rd May 2021 Online |
2 |
Dinesh Sadaram Bawanthade |
||
3 |
Dhanraj Dharmaji Korami |